• Pasowanie na czytelnika biblioteki

• 18 stycznia 2024 r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki  szkolnej uczniów klasy Ia. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, zapoznali się z regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania. Odgadywali zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów bajek. Złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą kochać i szanować książki. Wypożyczyli wybrane przez siebie książki i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki.

Mamy nadzieję, że biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

• Drugie miejsce w XIV Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek należy do „Kliszczackich dzieciaków”

• 17 stycznia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury “KUŹNIA” w Sułkowicach odbył się konkurs XIV Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek Sułkowice 2024r.

Do Przeglądu zgłoszono 120 uczestników w 5 kategoriach wiekowych z całego Powiatu Myślenickiego.

Drugie miejsce w kategorii kl. I-V zdobyły: Wiktoria Drab, Natalia Bochnia oraz Karolina Tekieli, które pod nazwą „Kliszczackie dzieciaki” zaśpiewały pastorałkę „Puk, puk, puk”.

Gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów.

• JARMARK BOŻONARODZENIOWY

• Dn. 19. 12. 2023 Samorząd Uczniowski i Wolontariat zorganizowali  jarmark bożonarodzeniowy, podczas którego chętni mogli zakupić  pyszne pierniki, ciepłą czekoladę, Christmas crackers /cukierki z niespodzianką/ i inne świąteczne słodkości. Można było także nabyć bańki i gwiazdki wykonane przez uczennice naszej szkoły na szydełku, stroiki świąteczne, ozdoby choinkowe i mydełka ręcznie robione.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę, przynosząc wyżej wymienione produkty oraz własnoręcznie wykonane wytwory.

Fundusze zebrane podczas jarmarku przeznaczone zostały  na zakup sofy do biblioteki, wsparcie  wolontariatu oraz

Domu Chłopaków w Broniszewicach, prowadzonego przez siostry Dominikanki, które mają pod opieką  67 niepełnosprawnych chłopców. Zakonnice stworzyły dla nich wspaniałe ciepłe  miejsce, w którym czują się jak w prawdziwym domu. Przesyłamy link do strony fundacji sióstr, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje na temat działalności Dom Chłopaków w Broniszewicach.

Samorząd Uczniowski i Wolontariat