• Zawody robotów Photon

• Lekcja wychowania fizycznego z małą niespodziankąInnowacje techniczne można również zastosować na lekcji WF.Zacięta rywalizacja sportowa i super zabawa w innym niż zwykle wymiarze.

• SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

• Dn. 10.05. 2024 odbył się konkurs piosnki angielskiej.

Jury w składzie:

Pani Alicja Rak

Pani Grażyna Makuła

Pani Iwona Rakoczy

podkreśliło bardzo wysoki poziom występów uczniów oraz ogłosiło następujące wyniki:

zespoły 0-2

III m. Lena Bednarz

Anna Bochnia

Wyróżnienie: Urszula Woźnica

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

• STOŁY Z PIŁKARZYKAMI

• Miło nam poinformować, że z pieniędzy zebranych podczas akcji samorządu szkolnego zostały zakupione dwa stoły z piłkarzykami, które znajdują się na dolnym i górnym korytarzu szkolnym. Dziękujemy jeszcze raz za finansowe wsparcie naszych akcji, dzięki któremu możliwy był ten zakup.

Życzymy miłej zabawy

• Dni gier planszowych

• Emocje, świetna zabawa, rywalizacja, przyjemność...

Wszystko to odnaleźć można było podczas Dni Gier Planszowych, odbywających się 15-30 kwietnia. W tych dniach zagościły w naszej szkole gry.

Dlaczego? Bo to doskonały sposób na naukę, zabawę i integrację!

Uśmiechy i ekscytacja uczniów jasno podpowiadały nam, abyśmy przedłużyli planowany ,,Tydzień Gier”, tak też powstał 12-to dniowy turniej planszówek!

Mamy nadzieję, że miło spędziliście czas i jako samorząd z opiekunem dziękujemy za wielkie zaangażowanie!

(z formalnych spraw, po odbiór gier prosimy zgłaszać się do samorządu, lub

do pani Pauliny Nowackiej w Sali 111)

• Gminne zawody w piłce nożnej

• W dniu 8  maja br. rozegrane zostały kolejne zawody sportowe wchodzące w cykl współzawodnictwa sportowego  dzieci i młodzieży.
            Piłkarze i piłkarki  z klas 7  i 8 ze  szkół podstawowych naszej gminy rywalizowali na boisku KS Pcimianka.

Do rozgrywek zgłosiły się drużyny z czterech szkół: SP Trzebunia, SP Pcim nr 1, SP Pcim nr 3, SP Stróża nr 3

Mecze rozegrane zostały w systemie “każdy z każdym”. Pierwsze miejsca w kategorii chłopców i dziewcząt zdobyli uczniowie z SP Pcim nr 1 . Nasi piłkarze zajęli 2 miejsce remisując jeden mecz i wygrywając dwa kolejne, a dziewczęta uplasowały się poza podium.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

• II Powiatowy Konkurs Matematyczno–Przyrodniczy

• II miejsce w II Powiatowym Konkursie

Matematyczno – Przyrodniczym

„Jeden z dziesięciu” dla uczniów klas siódmych

7 maja 2024 r. do konkursu wzorowanego na popularnym teleturnieju telewizyjnym przystąpiły dwuosobowe delegacje z 18 szkół powiatu myślenickiego. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Tekieli i Nikola Zegiel z kl.7.

Głównym celem konkursu, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 w Dobczycach jest rozwijanie zainteresowań matematyczno – przyrodniczych uczniów i motywowanie do poszerzania swojej wiedzy z matematyki, biologii, geografii, fizyki i chemii.

Ola i Nikola miały możliwość skonfrontowania swojej wiedzy z wiedzą rówieśników z innych szkół - wyszły z tego pojedynku zwycięsko, zakwalifikowały się do rundy finałowej i pokonując reprezentantów 16 szkół zajęły 2. miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów J

Małgorzata Żurek

• Akademia "Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja"

• Echa Konstytucji, tej trzeciomajowej, ciągle pobrzmiewają, zachęcając nas do wiary w lepiej zaprogramowany świat (Hymn Konstytucji 3 Maja fragm.

W poniedziałek (29 kwietnia 2024 r.) w czasie akademii mieliśmy okazję uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Akademia rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem pocztu sztandarowego, po czym wszyscy odśpiewali Hymn Narodowy. Następnie odbyła się część artystyczna, w której uczniowie klasy 4, pod czujnym okiem Pani Bożeny Ciaputy, przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z Konstytucją 3 Maja. Ta wyjątkowa akademia, przeplatana utworami muzycznymi w wykonaniu szkolnego chóru, skłoniła zgromadzonych do refleksji nad istotą tego szczególnego dnia.

Była to niewątpliwie dla wszystkich wyjątkowa lekcja historii.

M. Baran-Czesnowska