• Spotkanie z hodowcą zwierząt

          • W dniu 6 listopada 2023 r klasa 1a wraz z wychowawcą i opiekunami udała się na spotkanie z Panią Małgorzatą Kulig, która na co dzień zajmuje się hodowlą zwierząt. Dzieci miały okazję spotkać się z dwoma jaszczurkami Agamami Brodatymi. Poznały papugę Żako i papugę Arę. Dowiedziały się jak wygląda hodowla Buldoga Angielskiego. Pani Małgorzata pokazała również swoje koty, takie jak Devon Rex, kot Perski i Dachowiec. Zachwyt wśród dzieci wzbudził także ślimak- Gacuś. 

            Dziękujemy Pani Małgorzacie za ciepłe przyjęcie.

          • Zajęcia z zakresu profilaktyki

          • Dnia 27 października 2023 roku w naszej szkole, w klasie 6a odbyły się warsztaty profilaktyczne pt: Trening kontroli złości. Warsztaty prowadziła Pani dr Agnieszka Tajak- Bobek z firmy Profilogos. Obejmowały one dwie godziny lekcyjne. Natomiast w poniedziałek, 30 października, odbyły się prelekcje  dla uczniów klas 4-6 ,,Bądź bezpieczny realnie i wirtualnie’’ oraz  prelekcja ,, Widzisz, Czujesz, Ragujesz- agresja w szkołach, domu i na ulicy" dla klas 7-8. Zajęcia profilaktyczne zostały przeprowadzone przez dr Andrzeja Kobiałkę z firmy Profilogos.

          • Sukces Małgosi w konkursie poetyckim

          • Kolejny sukces naszej Uczennicy !

                 Uczennica naszej szkoły z klasy 6b - Małgorzata Woźnica, zajęła III miejsce XIII Powiatowym Konkursie Poetyckim im. Elżbiety Guśpiel organizowanym przez GOKiS w  Pcimiu.  Na konkurs napłynęły 94 zestawy wierszy dzieci i dorosłych z Polski i z zagranicy. W zeszłym roku Małgosia otrzymała wyróżnienie , a teraz miejsce na podium. Gratulujemy finalistce konkursu i czekamy na kolejne sukcesy . Niech muza poezji Jej nie opuszcza!

          • Targi Książki w Krakowie

          • W czwartkowy dzień dnia 26. 10. 2023 r. grupa osiemnastu uczniów z klas czwartych, szóstych i siódmych, udała się na Targi Książki w Krakowie. Tam pod opieką nauczyciela bibliotekarza Grażyny Makuły oraz p. dyr. Agnieszki Nowików mieli możliwość zakupu książek oraz gier w promocyjnych cenach czy przeglądnięcia pięknie wydanych nowości rynkowych. Uczestniczyli w spotkaniu z Nelą Małą Reporterką. Dodatkową atrakcją było uzyskanie autografów od ulubionych autorów, zagranie w grę czy zrobienie selfi ze znaną BookTokerką.  Wszyscy wróciliśmy zadowoleni i obładowani książkami i gadżetami. Z pewnością nie był to nasz ostatni wyjazd na Targi Książki!

          • Szkolne Zawody w piłce ręcznej

          • We wtorek 24 października 2023 odbyły się Szkolne Zawody w piłce ręcznej, każda z klas 4-8 wytypowała swoich reprezentantów. Gra była bardzo zacięta rozegrano 15 pięciominutowych meczy systemem każdy z każdym. I miejsce zajęła klasa 7a, która nie przegrała ani jednego meczu, II miejsce 8 a, a na III miejscu uplasowała się 6a. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękną sportową walkę!

          • Szkoła Podstawowa w Trzebuni laureatem konkursu "Mierzymy się ze smogiem"

          • Szkoła Podstawowa w Trzebuni wzięła udział w konkursie organizowanym w ramach projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA), realizowanym przez  NASK – Państwowy Instytut Badawczy  „Mierzymy się ze smogiem” i wygrała pakiet edukacyjny, zestaw do prowadzenia pomiarów jakości powietrza rozbudowany o ekran wewnętrzny do prezentacji bieżącego stanu powietrza oraz treści edukacyjnych na temat smogu.

            Ekran edukacyjny to dodatkowe narzędzie do prowadzenia angażującej edukacji ekologicznej w naszej szkole – dzięki niemu uczniowie i nauczyciele otrzymali stały dostęp do wyników pomiarów oraz treści edukacyjnych na temat zanieczyszczeń powietrza oraz zyskali dodatkowe narzędzia do realizacji podejmowanych działań na rzecz poprawy jakości powietrza.

          • Turniej BRD

          • Dnia 18.10.2023 w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Trzebuni,  odbył się konkurs wiedzy na temat  „Bezpieczeństwie w ruchu drogowym”. W klasach IV-VIII wybrano po  2 reprezentantów. Dwunastu uczestników wypełniało test wiedzy składający się z 40 pytań.

            Otrzymano następujące wyniki:

            - Szymon Kania 7a ( 39 pkt) I miejsce

            - Karol Hodurek 8a( 39 pkt) I miejsce

            - Ewa Hodurek 6a ( 35,5 pkt) II miejsce

            - Rafał Papaj 7a ( 34 pkt)  III miejsce

             

            Uczniowie gratulujemy 😊

          • Przegląd Piosenki Aktorskiej

          • We wtorek 17 października 2023 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Pcimiu, odbył się Przegląd Piosenki Aktorskiej.

            Z naszej szkoły udział wzięło pięć osób.

            Jury w składzie: Dorota Ruśkowska, Maria Zduń, Ilona Kurzawa, wybrały najlepszych. Wśród nagrodzonych nie zabrakło uczniów naszej szkoły.

            III miejsce zdobyła Natalia Hodurek (klasa 5a)

            Wyróżnienie otrzymała Oliwia Ostafin (klasa 5a)

            Naszym zdolnym wokalistom gratulacje i nagrody w postaci dyplomów, statuetek  wręczył dyrektor GOKiS Robert Bylica.

             

            Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy! 

          •   Dzień Edukacji Narodowej

          • W piątek, 13 października 2023 roku, w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia, połączona z obchodami Święta Edukacji Narodowej. Celem uroczystości było włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności szkolnej oraz świętowanie wszystkich pracowników szkoły.

               Po odśpiewaniu hymnu państwowego  rozpoczęto część artystyczną uroczystości pasowania. Uczniowie recytowali i śpiewali, pokazywali jak przestrzegać zasad, jak przechodzić przez ulicę. Po uzyskaniu pozytywnej opinii  publiczności, pierwszoklasiści złożyli przysięgę. Ślubowali, że będą dobrymi Polakami, będą godnie reprezentować swoją szkołę, zachowaniem i nauką będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po tych słowach Pan dyrektor dokonał symbolicznym ołówkiem aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Trzebuni.

               Następnie nowo zaprzysiężeni uczniowie otrzymali medale, tarcze oraz legitymacje szkolne. Rada Rodziców ufundowała upominki  dla każdego ucznia.

              Przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowała klasa V. Młodzi artyści pokazali taniec nowoczesny oraz przedstawili w humorystyczny sposób różne typy osobowości nauczycieli; Anioła, Luzaka, Służbistę, Aktywistę i Sceptyka.

              Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim pracownikom oraz nauczycielom życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

          • Odblaskowa szkoła 2023/24

          • Nasza szkoła również w tym roku przystąpiła do akcji „Odblaskowa szkoła 2023”, organizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji wspólnie z Małopolską Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Małopolskiego Kuratora  Oświaty, Małopolski Urząd Marszałkowski oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

            Celem konkursu jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci i młodzieży poprzez promowanie zasad bezpiecznego zachowania się na drodze, w tym przede wszystkim noszenie elementów odblaskowych przez dzieci oraz promocja wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

            Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

            Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą kreatywnością, klasa IIIa wraz z wychowawcą Panią Barbarą Hodurek przygotowała film promujący bezpieczeństwo pt „ Widoczni na drodze”. W klasie Va uczennice : Wiktoria Oskwarek, Aleksandra Adamczyk oraz Natalia Hodurek napisały tekst oraz wykonały piosenkę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

            Do obejrzenia filmy: 

            Dla dzieci z klas młodszych został zorganizowany konkurs plastyczny pt „Bądź bezpieczny, bądź widoczny na drodze”. Każda praca plastyczna miała być artystyczną wypowiedzią ucznia na temat bezpiecznego poruszania się po drodze w czasie „ drogi do i ze szkoły”, a w szczególności noszenia przez pieszych elementów odblaskowych. Nagrodzeni zostali:

            KLASY I-III

            I miejsce JULIA KARKULA KLASA IIIA

            II miejsce ZUZANNA MARCISZ KLASA IIIA

            III miejsce  DAWID PULCHNY KLASA IA

             

            WYRÓŻNIENIA:

            DRAB WIKTORIA KL. IIA

            ALICJA GANCIARZ KL. IIB

            BARTUŚ PARSZYWKA KL. IA

            PIOTR PARSZYWKA KL. IIIB

            NATALIA BOCHNIA KL. IIA

            WIKTOR KALETA KL. IIB

            NATALKA OSTAFIN KL. IIB

             

          • KRADKOBRANIE 2023

          • W naszej szkole po raz kolejny została zorganizowana ogólnopolska akcja charytatywna "Kredkobranie 2023". Uczniowie szkoły zbierali przybory szkolne i materiały plastyczne dla dzieci i młodzieży o polskich korzeniach, mieszkających na Kresach. Zebrane w KREDKOBRANIU dary trafiają do polskich rodzin i ośrodków edukacyjnych na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

            Akcja ma nie tylko charakter pomocowy, ale również edukacyjny i prospołeczny. Jest wyrazem pamięci Polaków z „Macierzy” o naszych rodakach, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali poza granicami ówczesnej Polski.

            Nasza akcja to osobiste doświadczenie wspólnoty, spotkania i pamięci. Organizatorem akcji jest krakowska Fundacja Ignatianum i Stowarzyszenie „Korzenie" na ręce, której zostało przekazanych ponad 550 sztuk przyborów szkolnych.

            Koordynatorem szkolnym akcji była Pani

            mgr Renata Ostafin i mgr Dominika Hudaszek.

            Wszystkim Darczyńcom bardzo dziękujemy.

          • Akcja "Przychodzi książka do czytelnika"

          •  W dniach: 9-30 X. 2023 w Szkole Podstawowej w Trzebuni

            Biblioteka szkolna organizuje 

            AKCJĘ:

            „PRZYCHODZI KSIĄŻKA DO CZYTELNIKA”

            Kosz pełen książek dostarczony  wprost do sali lekcyjnej

            Uczniowie mogą je wypożyczyć

            od razu!

            Akcja skierowana do uczniów kl. 5-8

             

            Grażyna Makuła

            Nauczyciel bibliotekarz

          • Małopolska Noc Naukowców

          •  29 września 2023 klasa 5a uczestniczyła w Małopolskiej Nocy Naukowców. Uczniowie na Uniwersytecie Rolniczym brali udział w grze terenowej, prezentacji dronów i skanerów, wykładzie o zmysłach u zwierząt . Najciekawsze były jednak zajęcia doświadczalne z mikroskopami, zakładaniem szwów i badaniem zwierząt już nie możemy się doczekać przyszłorocznej Nocy Naukowców!

          • Sprzątamy dla Polski

          •      4 października 2023 roku odbyła się już 6. edycja akcji #SprzątamyDlaPolski. Głównym celem akcji jest walka z zanieczyszczeniami w lasach, parkach, skwerach i innych terenach zielonych. Cel ten osiągany jest na dwa sposoby - finał każdej edycji #SprzątamyDlaPolski polega na masowej akcji sprzątania świata, tę jednak poprzedza kilkutygodniowy cykl edukacyjny skierowany do szkół i przedszkoli. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Akcja skierowana jest w szczególności do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, organizacji pozarządowych, społeczności lokalnych oraz innych grup społecznych. Organizatorzy co roku przygotowują certyfikaty uczestnictwa w wydarzeniu. We wszystkich odsłonach akcji w sumie udział wzięło już ponad milion uczestników z całej Polski. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Sprzątamy Dla Polski. 

            Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji i po raz kolejny wyruszyli, aby zadbać o czystość naszej miejscowości oraz podnieść świadomość ekologiczną młodych ludzi. Dziękujemy uczniom klas 6a i 6b za zaangażowanie i sprawne przeprowadzenie akcji.

            Zadbajmy wspólnie o nasze środowisko!

          • Zajęcia edukacyjne w Interaktywnym Centrum Pożarnictwa w Dobczycach

          •            Dnia 28 września klasy I-III mogły przebywać w interaktywnej placówce edukacyjnej zlokalizowanej w budynku remizy OSP w Dobczycach.

            Dzieci uczestniczyły w Interaktywnej Ścieżce Edukacyjnej na której odwzorowane były rozmaite zagrożenia dotyczące domu, bezpieczeństwa na akwenach wodnych, w lesie i w ruchu drogowym. Uczniowie dowiedzieli się jakie niebezpieczeństwa mogą spowodować nieodpowiednio używane sprzęty elektroniczne oraz urządzenia AGD. Zobaczyli, co dzieje się gdy płonie olej
            w garnku i jak go ugasić oraz poznały czym jest czad i jak się przed nim uchronić. Dzięki prezentacji multimedialnej widzieli pożar lasu, skutki wypalania traw i wybuch gazu. Tuż obok rozbitego samochodu strażak rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze i przypomniał najważniejsze znaki drogowe.

            Na koniec dzieci odwiedziły zainscenizowaną dyspozytornię PSP, mogły odebrać telefony ze zgłoszeniami różnych zdarzeń, szybko ubrać się w mundur strażaka i prawdziwym wozem strażackim udać się na wirtualny wyjazd na akcję gaszenia pożaru. Dzięki znakomitym animacjom udział w akcji ratunkowej wydawał się bardzo realistyczny.
            W multimedialnej sali szkoleniowej uczniowie poznali zasady udzielania pierwszej przedmedycznej pomocy i ćwiczyły resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach. Nauczyły się jak prawidłowo postępować w przypadku zadławienia się.

                          Zajęcia były bardzo interesujące i z pewnością podniosą wiedzę
            i świadomość dotyczącą określonych zagrożeń.

            Wykorzystując piękną, słoneczną pogodę wszyscy udaliśmy się do pobliskiego parku, gdzie dzieci sprawdziły swoje siły i umiejętności w różnych aktywnościach.

          • PODSUMOWANIE KONKURSU „MATEMATYCZNE TALENTY 2023”

          • We wtorek 26 września 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Myślenicach odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu „Matematyczne Talenty” organizowanego przez Myślenicką Akademię Talentów. Konkurs odbył się jeszcze przed wakacjami, 16 czerwca 2023 r.

            W naszej szkole z testem konkursowym zmierzyło się 19 chętnych uczniów (2 z kl. 2, 1 z kl. 3, 5 z kl. 4, 4 z kl. 5a, 4 z kl. 6 i 3 z kl.7).

            W konkursie wzięło udział łącznie 705 uczestników z 23 szkół podstawowych powiatu myślenickiego. Spośród tej licznej grupy wyłoniono 39 laureatów oraz 69 wyróżnionych.

            Wśród nagrodzonych nie zabrakło uczniów naszej szkołyJ

            Tytuł LAUREATA konkursu zdobyli:

            Kamila Kozyra (kl.6a) i Mateusz Talaga (kl. 4)

            Wśród WYRÓŻNIONYCH w konkursie znaleźli się:

            Hubert Głogowski (kl.7)

            Nikola Zegiel (kl.7)

            Aleksandra Tekieli (kl. 7)

            Ewa Hodurek (kl.6a)

            Naszym zdolnym matematyką gratulacje i nagrody w postaci dyplomów, statuetek i książek wręczyli Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, prof. Piotr Niemiec i organizator konkursu: dr Marcin Suder.

            Dodatkową nagrodą dla wszystkich laureatów i wyróżnionych jest możliwość wzięcia udziału w cyklu bezpłatnych warsztatów matematycznych lub programowania.

            Po zakończeniu ceremonii wręczenia nagród uczniowie uczestniczyli w mini-wykładzie  „Cykle i ścieżki Eulera, czyli jak rysować bez odrywania ręki” prowadzonym przez prof. dr hab. Piotra Niemca z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

             

             

            Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy! J

            Szkolny koordynator konkursu

            Małgorzata Żurek

          • Dzień Jabłka

          •                      Dnia 25 września klasy I-III witały jesień soczystym jabłuszkiem. Dzieci ubrały się do szkoły w kolory jesieni i przyniosły ze sobą jabłka.

            Tego dnia dzieci poszerzyły wiedzę o jabłku. Dowiedziały się dlaczego warto jeść jabłka. Rozmawiały także o tym, co można przygotować z tych owoców.

            Na zakończenie wszystkie klasy miały wykonać zadania. Klasa pierwsza wykonała jabłuszka z papieru kolorowego. Klasy drugie wykonały jabłka w formie przestrzennej. Natomiast klasy trzecie miały trudniejsze zadanie do wykonania. Układały rymowanki lub wierszyki o jabłku.

                                  Mamy nadzieję, że dzieci zapamiętają ile i jakie witaminy i mikroelementy zawierają jabłka i docenią ten wyjątkowy owoc – jego właściwości zdrowotne oraz wspaniały smak.

            Wychowawcy klas I-III

          • Zostań pomocnikiem leśnika – czyli edukacja przez zabawę w myślenickim lesie

          •               Dnia 21 września uczniowie klas trzecich mieli okazję uczestniczyć w programie edukacyjnym „ Zostań pomocnikiem leśnika”. Zajęcia w terenie miały na celu zainteresowanie dzieci pracą leśnika, pomoc
            w zrozumieniu zagadnień związanych z gospodarką leśną oraz przybliżenie tajemnic lasu.
            Zadaniem dzieci było podziwianie piękna przyrody, rozpoznawanie gatunków drzew, liści oraz wykonanie zadań podczas spaceru po ścieżce w specjalnie przygotowanych zeszytach. Słuchali legendy związanej z ruinami zamczyska. Poznali historię skoczni narciarskiej. Podczas spaceru po lesie dzieciom udało się zaobserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku.
            Na zakończenie leśnej wędrówki wspólnie zapaliliśmy ognisko i upiekliśmy pyszne kiełbaski.

                                                                                           Wychowawcy klas trzecich.

          • „Bądź kulturalny przyjacielu.”

          • Pod takim hasłem w klasach I- III realizowałyśmy „Tydzień grzeczności i uprzejmości”. Celem akcji było kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się  w różnych sytuacjach życiowych, uwrażliwienie na kulturalny sposób bycia, przestrzeganie norm społecznych i zasad kultury.

            Każdego dnia zadaniem uczniów było wykonanie różnorodnych zadań związanych z zasadami savoir-vivre, szeroko rozumianą grzecznością i kulturą osobistą.

            W pierwszym dniu dzieci obejrzały filmik „Poznajemy zasady dobrego wychowania” a następnie wykonały „Kulturalne drzewko”.

            We wtorek uczniowie utrwalili magiczne słowa i wykonały „Drzewko dobrych manier”.

            W środę uczestniczyły w „Dniu komplementów i miłych słów”. Zadaniem każdego było napisanie lub narysowanie czegoś miłego i obdarowanie serduszkiem kolegów i koleżanki.

            W następnym dniu dzieci zapoznały się z powiedzeniem „Jak Cię widzą tak Cię piszą” i obejrzały prezentację.

            Piątek był dniem podsumowującym i utrwalającym „Tydzień grzeczności i uprzejmości”. W tym dniu dzieci wykonały „Kodeks uprzejmości”.

            Wszystkie podejmowane przez nas działania miały na celu dobrą zabawę, ale przede wszystkim naukę w postaci zasad kultury dobrego zachowania.

                                                                                               Wychowawcy kl I-III.

          • Laptop dla ucznia

          • Przypominamy, że działa już portal https://laptopdlaucznia.gov.pl/, na którym wszyscy zainteresowani znajdą nie tylko informacje na temat programu „Laptop dla ucznia”, ale także m.in. materiały edukacyjne oraz listę darmowego oprogramowania do wykorzystania na laptopach.